RIDEX 402B0049: Dit valgte køretøj
Delekatalog:
  • Anhængertræk
  • Belysning
  • Bremsesystem
  • Brændstofsystem
  • Drivaksel og drivakselled
  • Elektriske komponenter
  • Filter
  • Gearkasse
  • Indvendig og komfort
  • Kardanaksler og differentialer
  • Karosseri dele, lys, spejle
  • Klimaanlæg / air conditioner
  • Kobling & tilbehør
  • Lejere
  • Motor
  • Motorkøling
  • Olier og væsker
  • Pakninger og tætningsringe
  • Remme, kæder, ruller
  • Reparationssæt
  • Rør og slanger
  • Sensorer, relæer, styreenheder
  • Styretøjsdele
  • Støddæmpere, fjedre, bladfjedre
  • Tænding og gløderørsystem
  • Udstødningssystem
  • Undervogn og bærearme
  • Varme / friskluft dele
  • Viskerblade og tilbehør
Top producenter af reservedele til Bremseklodser
Køb RIDEX Bremseklodser til lav pris fra Rexbo
Bremseklodser med bremsecaliperskruer RIDEX 4059191313495 online butik

RIDEX Bremseklodser med bremsecaliperskruer
Varenummer: 402B0049

Anmeldelser om Bremseklodser 4059191313495
Anmeldelser (0)
  • Monteringsside: foraksel
  • Slidindikator kontakt: Ikke forberedt til slidindikator
  • Højde [mm]: 51,6
  • Bredde [mm]: 136,8
  • Tykkelse [mm]: 19
  • VFA-nummer: 23954
  • Vægt [kg]: 1,5
  • Tillægsartikel/Yderligere info. 2: med bremsecaliperskruer
  • Materiale: Low-Metallic
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Stand: Helt ny
114,15 kr.
inkl. 25% Moms,
ekskl. leveringsomkostninger
På lager
- +
I indkøbskurven
Facebook
Produkt detaljer
  • gearkassetype, (man./aut.): manuelt gear
  • til organisationsnummer fra: 9079
  • til organisationsnummer til: 10949
  • Monteringsside: foraksel
  • Producentbegrænsning: Bosch
  • Bremseskivetype: indvendig ventileret
  • Bremse-/køredynamik: til køretøjer uden ESP
  • Bremsesystem: 16"
  • Bremsestørrelse: 14"
  • Fra produktionsdato: 2001-09-16
  • Til produktionsdato: 2006-10-31
  • Andre detaljer
  • Producent: RIDEX
  • Type: Bremseklodser
  • EAN: 4059191313495
RIDEX 4059191313495

4059191313495 for Bremseklodser fra RIDEX passende til andre køretøjer:

OEM-Koder
OEM referencenummer(-numre):
Producenter OE-Koder
CITROËN 1610489680
CITROËN 1611140680
CITROËN 1611293980
CITROËN 1613192280
CITROËN 1617282980
CITROËN 1637014580
CITROËN 425218
CITROËN 425221
CITROËN 425259
CITROËN 425276
CITROËN 425330
CITROËN 425338
CITROËN 425423
CITROËN 425475
CITROËN 425486
CITROËN (DF-PSA) 425382
CITROËN (DF-PSA) ZQ92438580
DS 1612293980
DS 1614005880
EICHER 101545809
FENGSHEN 4546000
OPEL 1647863780
OPEL 3649088
PEUGEOT 1610489680
PEUGEOT 1611293980
PEUGEOT 1613192280
PEUGEOT 1614005880
PEUGEOT 1617282980
PEUGEOT 1637014580
PEUGEOT 1646186180
PEUGEOT 425218
PEUGEOT 425221
PEUGEOT 425238
PEUGEOT 425259
PEUGEOT 425276
PEUGEOT 425330
PEUGEOT 425338
PEUGEOT 425423
PEUGEOT 425475
PEUGEOT 425486
PEUGEOT (DF-PSA) 1617292380
PEUGEOT (DF-PSA) 425382
PEUGEOT (DF-PSA) ZQ92438580
VAUXHALL 3649088
Flere passende produkter for the indtastede OEM koder:
Producenter af Bremseklodser
ATE 13.0460-3994.2
ATE 13.0470-3994.2
BOSCH 0 986 424 571
BOSCH 0 986 494 027
BOSCH 0 986 494 270
QUINTON HAZELL BP1278
QUINTON HAZELL BP1381
FERODO FDB1399
FERODO FDB4066
BREMBO P 61 066
BREMBO P 61 082
DELPHI LP1727
FEBI BILSTEIN 16432
FEBI BILSTEIN 16765
NK 223741
MAPCO 6537
MEYLE 025 235 9919
KRAFT 6006051
REMSA 0840.10
REMSA 0840.20
REMSA 0840.30
TRW GDB1330
TRW GDB1463
TRW GDB1563
TRW GDB1582
TRW GDB1623
TRW GDB1677
VAICO V22-0082
VAICO V22-0083
VAICO V42-4117
LPR 05P1188
LPR 05P802
Barum BA2214
ABE C1C000ABE
VALEO 598464
TRW GDB1462
JURID 573030J
JURID 573183J-AS
TRISCAN 8110 28029
ICER 181388-701
CORTECO 12011204B
OPTIMAL 84010
STARK SKBP-0010048
MAHLE ORIGINAL 038 31 00
TRW GDB1463DTE
TEXTAR 2359901
CORTECO 12011168B
TEXTAR 2395401
MINTEX MDB2183
MINTEX MDB2283
A.B.S. 37272
DELPHI LP1679
BRECK 23599 00 701 00
BLUE PRINT ADP154202
DENCKERMANN B110131
ZIMMERMANN 23599.190.1
ZIMMERMANN 23599.190.2
CIFAM 822-327-0
KAMOKA JQ1012798
JURID 573030JC
BOSCH 0 986 494 623
ZIMMERMANN 23954.190.1
VALEO 301464
VALEO 872599
MAGNETI MARELLI 363700201422
MAGNETI MARELLI 363700201468
MAGNETI MARELLI 430216171229
MAGNETI MARELLI 430216171230
MAGNETI MARELLI 430216171307
MAGNETI MARELLI 430216171405
RIDEX 402B0049
STARK SKBK-1090013
METZGER 1170026
STARK SKBK-1090191
JP GROUP 4163601219
KOLBENSCHMIDT 99751600
KOLBENSCHMIDT 99751960
FRIGAIR PD03.501
MAGNETI MARELLI 363916060170
MAGNETI MARELLI 363916060174
STARK SKBK-1090301
MEYLE 025 235 9919/PD
DT Spare Parts 12.93104
AUTOMEGA 120057410
AUTOMEGA 120057810
MASTER-SPORT 13046039942K-SET-MS
MASTER-SPORT 13046039942N-SET-MS
MAXGEAR 19-0574
METELLI 22-0327-0
ROADHOUSE 2840.10
ROADHOUSE 2840.20
ROADHOUSE 2840.30
ASHIKA 50-00-0051
PROFIT 5000-1399
JAPKO 500051
VALEO 601464
SWAG 62 91 6432
SASIC 6210012
TOPRAN 721 236
KAWE 810063
HELLA 8DB 355 011-071
HELLA 8DB 355 011-521
BRAXIS AB0003
DENCKERMANN B110130
FTE BL1970A3
FTE BL1970B3
DJ PARTS BP1279
AISIN BPPE-1005
ZEKKERT BS-1433
ZEKKERT BS-1434
BSG BSG 70-200-011
Dr!ve+ DP1010.10.0758
FAST FT29518
FAST FT29519
JAPANPARTS PA-0051AF
CHAMPION 573030CH
JURID 573030D
FERODO FDB5025
MAGNETI MARELLI 363700461066
JP GROUP 4163601210
QUARO QP2989
Dr!ve+ DP1010.10.1056
ZIMMERMANN 23599.990.1
TRW GDB1463BTE
TOMEX brakes TX 13-27
TOMEX brakes TX 14-64
BREMBO P 61 066X
OPTIMAL BP-84010
LPR 05P802K
FRENKIT 901218
QUARO QP2989C
EBC Brakes DP21374
LPR 05P2025
MAGNETI MARELLI 363916061141
SAMKO 5SP1188
SAMKO 5SP802
SAMKO 5SP802K
DELPHI LP3660
MAPCO 6537/1
MASTER-SPORT 202201940
MASTER-SPORT 202601201
HERTH+BUSS JAKOPARTS J3600819
MAPCO 6537HPS
ProfiPower 1B1003
JPN 10H9056-JPN
BSG BSG 65-200-048
BSG BSG 70-202-022
KAVO PARTS KBP-10007
Anbefalet alternativer
Anmeldelser om RIDEX Bremseklodser 402B0049
Dette produkt er ikke blevet vurderet endnu. Skriv den første vurdering og del din mening med andre kunder ved købet.
Indsend anmeldelse
5 Anmeldelser Bremseklodser 4059191313495
(0)
4 Anmeldelser Bremseklodser 4059191313495
(0)
3 Anmeldelser Bremseklodser 4059191313495
(0)
2 Anmeldelser Bremseklodser 4059191313495
(0)
1 Anmeldelser Bremseklodser 4059191313495
(0)