BOSCH 0 092 S40 080: Dit valgte køretøj
Delekatalog:
  • Anhængertræk
  • Belysning
  • Bremsesystem
  • Brændstofsystem
  • Drivaksel og drivakselled
  • Elektriske komponenter
  • Filter
  • Gearkasse
  • Indvendig og komfort
  • Kardanaksler og differentialer
  • Karosseri dele, lys, spejle
  • Klimaanlæg / air conditioner
  • Kobling & tilbehør
  • Lejere
  • Motor
  • Motorkøling
  • Olier og væsker
  • Pakninger og tætningsringe
  • Remme, kæder, ruller
  • Reparationssæt
  • Rør og slanger
  • Sensorer, relæer, styreenheder
  • Styretøjsdele
  • Støddæmpere, fjedre, bladfjedre
  • Tænding og gløderørsystem
  • Udstødningssystem
  • Undervogn og bærearme
  • Varme / friskluft dele
  • Viskerblade og tilbehør
Top producenter af reservedele til Starterbatteri
Køb BOSCH Starterbatteri til lav pris fra Rexbo
Starterbatteri til køretøjer uden start-stop-funktion Udskiftning af batterikasse nødvendig! BOSCH 4047023479594 online butik

BOSCH Starterbatteri til køretøjer uden start-stop-funktion Udskiftning af batterikasse nødvendig! S4
Varenummer: 0 092 S40 080

Anmeldelser om Starterbatteri 4047023479594
Anmeldelser (0)
  • Spænding [V]: 12
  • Batterikapacitet [Ah]: 74
  • Koldstarts-strøm (A): 680
  • Længde [mm]: 278
  • Bredde [mm]: 175
  • Højde [mm]: 190
  • Polstilling: 0
  • Bespænding: B13
  • Poltype: 1
  • Produktserie: S4
  • Batteri: Bly-syre batteri
  • DIN/ISO: L3
  • Byggeår fra: 03/1992
  • Stand: Helt ny
1101,74 kr.* Rabat: 15%
936,48 kr.
inkl. 25% Moms,
Levering
På lager
- +
I indkøbskurven
Facebook
Produkt detaljer
  • model/chassistype: <290>
  • Matchende adapter: 0 189 999 020 needed
  • Køretøjstilbehør: til køretøjer uden start-stop-funktion
  • Batteri: Udskiftning af batterikasse nødvendig!
  • Andre detaljer
  • Producent: BOSCH
  • Type: Starterbatteri
  • EAN: 4047023479594
BOSCH 4047023479594

4047023479594 for Starterbatteri fra BOSCH passende til andre køretøjer:

OEM-Koder
OEM referencenummer(-numre):
Producenter OE-Koder
ALFA ROMEO 46227869
ALFA ROMEO 46227873
AUDI 000915105AE
AUDI 000915105AF
AUDI 4D0915105A
AUDI 4F0915105A
AUDI 8E0915105B
AUDI 8E0915105H
AUDI 8E0915105L
AUDI 8K0915105C
BARREIROS JZW915105A
BMW 61216927454
BMW 61217550492
BMW 61217553952
BMW 61217570682
BMW 61217604816
BMW 61218361193
BMW 61218381726
BMW 61218381727
BMW 61218381730
BMW 61218381731
BMW 61218381734
BMW 61218381735
BOSCH 12V74Ah680A
BOSCH 574012068
BOSCH S4008
CHEVROLET 1201212
CHEVROLET 12772115
CHEVROLET 88865244
CHEVROLET 88901152
CHEVROLET 89022168
CHEVROLET 92257436
CHRYSLER BE0H6680AA
CHRYSLER CID100083E
CHRYSLER VE0H6680AA
CITROËN 5600HR
CITROËN 5600JX
CITROËN 5600LT
CITROËN 5600QA
CITROËN 5600QR
CITROËN 5600SX
CITROËN 7905525567
CITROËN ZC9865482
CLAAS 1777630
CLAAS 1777640
DAF 1650068
FIAT 46214087
FIAT 46227869
FIAT 46227873
FIAT 51763097
Flere passende produkter for the indtastede OEM koder:
Producenter af Starterbatteri
EXIDE EA770
EXIDE EB620
EXIDE EB740
EXIDE EC700
VARTA 5604080543132
VARTA 5704090643122
VARTA 5740120683132
VARTA 5774000783162
BOSCH 0 092 S30 080
BOSCH 0 092 S40 050
BOSCH 0 092 S40 080
BOSCH 0 092 S50 080
BOSCH 0 092 S60 010
BOSCH 0 092 S60 080
BOSCH 0 092 T30 080
CENTRA CA770
CENTRA CB620
CENTRA CB740
BOSCH 0 092 S5A 080
VARTA 570901076D852
VEMO V99-17-0025
CENTRA CC700
CENTRA CB800
EXIDE EB800
MAGNETI MARELLI 067300330005
MAGNETI MARELLI 067300290005
MAGNETI MARELLI 067300460005
MAGNETI MARELLI 069062540006
MAGNETI MARELLI 069070640005
MAGNETI MARELLI 069074680006
MAGNETI MARELLI 069077760007
MAGNETI MARELLI 069080640006
MAXGEAR 574 104 068
DT 9.67430
Continental 2800012023280
Continental 2800012024280
MAXGEAR 85-0014
TAB 113812
TAB 189072
TAB 189080
TAB 207875
TAB 246073
TAB 246074
TAB 246866
ERA S56017
ERA S57715
CARTECHNIC 40 27289 03561 1
CARTECHNIC 40 27289 03765 3
Anbefalet alternativer
Anmeldelser om BOSCH Starterbatteri 0 092 S40 080
Dette produkt er ikke blevet vurderet endnu. Skriv den første vurdering og del din mening med andre kunder ved købet.
Indsend anmeldelse
5 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479594
(0)
4 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479594
(0)
3 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479594
(0)
2 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479594
(0)
1 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479594
(0)