BOSCH 0 092 S50 050: Dit valgte køretøj
Delekatalog:
  • Anhængertræk
  • Belysning
  • Bremsesystem
  • Brændstofsystem
  • Drivaksel og drivakselled
  • Elektriske komponenter
  • Filter
  • Gearkasse
  • Indvendig og komfort
  • Kardanaksler og differentialer
  • Karosseri dele, lys, spejle
  • Klimaanlæg / air conditioner
  • Kobling & tilbehør
  • Lejere
  • Motor
  • Motorkøling
  • Olier og væsker
  • Pakninger og tætningsringe
  • Remme, kæder, ruller
  • Reparationssæt
  • Rør og slanger
  • Sensorer, relæer, styreenheder
  • Styretøjsdele
  • Støddæmpere, fjedre, bladfjedre
  • Tænding og gløderørsystem
  • Udstødningssystem
  • Undervogn og bærearme
  • Varme / friskluft dele
  • Viskerblade og tilbehør
Top producenter af reservedele til Starterbatteri
Køb BOSCH Starterbatteri til lav pris fra Rexbo
Starterbatteri til køretøjer uden start-stop-funktion Batteriskift skal registreres i styreboxen BOSCH 4047023479358 online butik

BOSCH Starterbatteri til køretøjer uden start-stop-funktion Batteriskift skal registreres i styreboxen S5
Varenummer: 0 092 S50 050

Anmeldelser om Starterbatteri 4047023479358
Anmeldelser (0)
  • Spænding [V]: 12
  • Batterikapacitet [Ah]: 63
  • Koldstarts-strøm (A): 610
  • Længde [mm]: 242
  • Bredde [mm]: 175
  • Højde [mm]: 190
  • Polstilling: 0
  • Bespænding: B13
  • Poltype: 1
  • Produktserie: S5
  • DIN/ISO: L2
  • Batteri: AGM-batteri
  • Byggeår til: 12/2016
  • Stand: Helt ny
1193,82 kr.* Rabat: 15%
1014,75 kr.
inkl. 25% Moms,
ekskl. leveringsomkostninger
På lager
- +
I indkøbskurven
Facebook
Produkt detaljer
  • model/chassistype: <Caravelle T4 2.0>
  • Matchende adapter: 0 189 999 020 needed
  • Køretøjstilbehør: til køretøjer uden start-stop-funktion
  • Batteri: Batteriskift skal registreres i styreboxen
  • Andre detaljer
  • Producent: BOSCH
  • Type: Starterbatteri
  • EAN: 4047023479358
BOSCH 4047023479358

4047023479358 for Starterbatteri fra BOSCH passende til andre køretøjer:

OEM-Koder
OEM referencenummer(-numre):
Producenter OE-Koder
ALFA ROMEO 46227867
ALFA ROMEO 50503189
ALFA ROMEO 60677705
ALFA ROMEO 71751141
AUDI 000915105AC
AUDI 000915105AD
AUDI 1J0915105A
AUDI 1J0915105AC
AUDI 1J0915105E
AUDI 8A0915105E
AUDI 8D0915105B
AUDI 8D0915105G
AUDI 8E0915105A
AUDI 8E0915105G
AUDI 8K0915105G
AUDI 8N7915105
AUDI 8N7915105A
AUDI 8Z0915105
AUDI 8ZO915105
BENTLEY 1J0915105AD
BMW 61211371405
BMW 61214141568
BMW 61216927453
BMW 61218361186
BMW 61218361187
BMW 61218377135
BMW 61218377136
BMW 61218377139
BMW 61218377140
BMW 61218381708
BMW 61218381709
BMW 61219069235
BOSCH 12V63Ah610A
BOSCH 563400061
BOSCH S5005
CHEVROLET 19001185
CHEVROLET 3640197
CITROËN 1629085380
CITROËN 1632648780
CITROËN 5600JW
CITROËN 5600JY
CITROËN 5600NN
CITROËN 5600PZ
CITROËN 5600QP
CITROËN 5600QY
CITROËN 5600SZ
CITROËN 5600TH
CITROËN 5600TJ
CITROËN 7905525557
CITROËN 7905525797
Flere passende produkter for the indtastede OEM koder:
Producenter af Starterbatteri
EXIDE EA640
EXIDE EB620
EXIDE EC550
VARTA 5544000533162
VARTA 5564000483122
VARTA 5604080543132
VARTA 5604090543132
VARTA 5614000603162
VARTA 5634000613162
BOSCH 0 092 S30 050
BOSCH 0 092 S40 040
BOSCH 0 092 S40 050
BOSCH 0 092 S50 020
BOSCH 0 092 S50 040
BOSCH 0 092 S50 050
CENTRA CA640
CENTRA CB620
CENTRA CC550
VEMO V99-17-0025
MAGNETI MARELLI 069062540006
MAGNETI MARELLI 069064640007
MAXGEAR 556 400 048
MASTER-SPORT 780555002
MASTER-SPORT 780585002
MASTER-SPORT 780665902
Continental 2800012020280
Continental 2800012021280
MAXGEAR 85-0012
TAB 189058
TAB 189063
TAB 189065
TAB 246055
TAB 246455
ERA S56017
CARTECHNIC 40 27289 03765 3
Anbefalet alternativer
Anmeldelser om BOSCH Starterbatteri 0 092 S50 050
Dette produkt er ikke blevet vurderet endnu. Skriv den første vurdering og del din mening med andre kunder ved købet.
Indsend anmeldelse
5 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479358
(0)
4 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479358
(0)
3 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479358
(0)
2 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479358
(0)
1 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479358
(0)