BOSCH 0 092 S40 010: Dit valgte køretøj
Delekatalog:
  • Anhængertræk
  • Belysning
  • Bremsesystem
  • Brændstofsystem
  • Drivaksel og drivakselled
  • Elektriske komponenter
  • Filter
  • Gearkasse
  • Indvendig og komfort
  • Kardanaksler og differentialer
  • Karosseri dele, lys, spejle
  • Klimaanlæg / air conditioner
  • Kobling & tilbehør
  • Lejere
  • Motor
  • Motorkøling
  • Olier og væsker
  • Pakninger og tætningsringe
  • Remme, kæder, ruller
  • Reparationssæt
  • Rør og slanger
  • Sensorer, relæer, styreenheder
  • Styretøjsdele
  • Støddæmpere, fjedre, bladfjedre
  • Tænding og gløderørsystem
  • Udstødningssystem
  • Undervogn og bærearme
  • Varme / friskluft dele
  • Viskerblade og tilbehør
Top producenter af reservedele til Starterbatteri
Køb BOSCH Starterbatteri til lav pris fra Rexbo
Starterbatteri Vær opmærksom på bespænding Ford-poladaptor BOSCH 4047023479372 online butik

BOSCH Starterbatteri Vær opmærksom på bespænding Ford-poladaptor S4
Varenummer: 0 092 S40 010

Anmeldelser om Starterbatteri 4047023479372
Anmeldelser (0)
  • Spænding [V]: 12
  • Batterikapacitet [Ah]: 44
  • Koldstarts-strøm (A): 440
  • Længde [mm]: 207
  • Bredde [mm]: 175
  • Højde [mm]: 175
  • Polstilling: 0
  • Bespænding: B13
  • Poltype: 1
  • Produktserie: S4
  • DIN/ISO: LB1
  • Batteri: Bly-syre batteri
  • Byggeår til: 07/1983
  • Stand: Helt ny
703,64 kr.* Rabat: 15%
598,09 kr.
inkl. 25% Moms,
Levering
På lager
- +
I indkøbskurven
Facebook
Produkt detaljer
  • Matchende adapter: 0 189 999 020 needed
  • kun i forbindelse med: 0 189 999 021
  • Batteri: Vær opmærksom på bespænding
  • Adaptorudføring: Ford-poladaptor
  • Andre detaljer
  • Producent: BOSCH
  • Type: Starterbatteri
  • EAN: 4047023479372
BOSCH 4047023479372

4047023479372 for Starterbatteri fra BOSCH passende til andre køretøjer:

OEM-Koder
OEM referencenummer(-numre):
Producenter OE-Koder
AUDI 000915105DA
AUDI 4G0915105G
AUDI 8A0915105A
BARREIROS 000915105DA
BARREIROS 191915105AA
BARREIROS 4G0915105G
BOSCH 12V44AH440A
BOSCH 544402044
BOSCH S4001
CHEVROLET 19001885
CHEVROLET 19001889
CITROËN 1615090980
CLAAS 1777900
FORD 1020212
FORD 1021576
FORD 1036617
FORD 1062547
FORD 1072324
FORD 1130883
FORD 1347729
FORD 1347733
FORD 1426512
FORD 1517093
FORD 1672940
FORD 1684304
FORD 1935737
FORD 1U2J10655G4A
FORD 3U2J10655AA
FORD 3U2J10655EA
FORD 6G9N10655LA
FORD 7M0915105
FORD 8G9J10655LB
FORD 8G9N10655LA
FORD 8G9N10655LB
FORD 96FB10655AD
FORD 98AB10655AA
FORD 98AX10655A4A
FORD AV2T10655AA
FORD DS7T10655GA
FORD ME8U2J10655AB
FORD ME8U2J10655JA
FORD ME8U2JP10655AB
HOLDEN 19001889
HYUNDAI 371103X100
JOHN DEERE EPYP
MAZDA 1E1118520
MAZDA B3D3185209B
NISSAN 2441000QAV
NISSAN 24410AY60B
NISSAN B441047D0MVA
Flere passende produkter for the indtastede OEM koder:
Producenter af Starterbatteri
LuK 638 3088 00
LuK 638 3090 00
LuK 238 9024 10
EXIDE EA472
EXIDE EA530
EXIDE EA602
EXIDE EB442
EXIDE EB542
EXIDE EC412
VARTA 5444020443132
BOSCH 0 092 S30 010
BOSCH 0 092 S40 010
BOSCH 0 092 S50 010
BOSCH 0 092 S50 020
SACHS 3488 019 032
DT 2.24187
CENTRA CA472
CENTRA CA530
CENTRA CC412
BOSCH 0 092 S30 041
VARTA 5534010503122
DT 2.30371
EXIDE EA612
EXIDE EB602
CENTRA CB442
CENTRA CA612
CENTRA CB602
PACOL VOL-LC-001L
MAGNETI MARELLI 067300490005
TRUCKTEC AUTOMOTIVE 03.23.013
MAGNETI MARELLI 069044420006
MAGNETI MARELLI 069047450007
MAGNETI MARELLI 069053540007
MAGNETI MARELLI 069060540006
MAGNETI MARELLI 069061600007
MAXGEAR 541 400 036
MAXGEAR 85-0001
COVIND 0FH/135
MAXGEAR 85-0009
LKQ KH9735 Q135
TAB 189054
TAB 189058
TAB 246044
TAB 246045
TAB 246250
ERA S54414
Anbefalet alternativer
Anmeldelser om BOSCH Starterbatteri 0 092 S40 010
Dette produkt er ikke blevet vurderet endnu. Skriv den første vurdering og del din mening med andre kunder ved købet.
Indsend anmeldelse
5 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479372
(0)
4 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479372
(0)
3 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479372
(0)
2 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479372
(0)
1 Anmeldelser Starterbatteri 4047023479372
(0)